Kiedy firma nie wypłaca wynagrodzenia - Zarejestruj Firme

Portal dla ludzi z pasją

Przejdź do treści

Menu główne:

Kiedy firma nie wypłaca wynagrodzenia

Sytuacja, w której nie dostajemy wynagrodzenia za naszą pracę oczywiście nie jest sytuacją częstą, ale się zdarza i nie da się ukryć, że sprawia wiele problemów. Warto zastanowić się nad tym jak przede wszystkim uniknąć takich właśnie problemów z naszym pracodawcą. Kluczowym problemem jest to w jakim stosunku do niego jesteśmy. Jeżeli jest to stosunek pracy będziemy działali nieco inaczej, aniżeli w przypadku gdy łączy nas jedynie umowa zlecenie czy też umowa dzieło.

POROZUMIENIE POLUBOWNE
Przede wszystkim, gdy firma nie wypłaca nam należytego wynagrodzenia powinniśmy spróbować dogadać się polubownie. Nie ma z tym problemu w małych i średnich firmach, gdzie często pracownicy doskonale znają swoje szefostwo i wiedzą, że przejściowe problemy finansowe się zdarzają. W przypadku większych firm sytuacja bywa znaczne bardziej napięta i nie jest tak łatwa do załagodzenia jak rozmowami i dyplomacją. W każdej sytuacji warto zasiąść do stołu negocjacji i przedstawić problem z obu stron. Czasami bowiem nie jest winą przedsiębiorcy chwilowy problem z wykonaniem przelewów.

SĄD – GDY INNE ŚRODKI NIE DZIAŁAJĄ
Niestety również zdarzają się sytuacje znacznie poważniejsze jak te, w których mamy do czynienia na przykład z nieuczciwymi pracodawcami. Wtedy to konieczne będzie oczywiście zgłoszenie sprawy do sądu. Oczywiście w tym wypadku również zanim udamy się do sądu pracy możemy wystosować do pracodawcy odpowiednie pismo z żądaniem zapłacenia należnej nam na podstawie dowolnej umowy należności. Sądy będą do nas podchodziły w różny sposób w zależności od tego jaka jest forma umowy zawartej z pracodawcą.

Polecamy:
zarejestruj firme.pl

portal dla ludzi z pasją
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego