Optymalizujemy stawki podatkowe - Zarejestruj Firme

Portal dla ludzi z pasją

Przejdź do treści

Menu główne:

Optymalizujemy stawki podatkowe

Podatków nie lubi płacić chyba nikt z nas. To opłata, z której jeżeli tylko byśmy mogli najchętniej byśmy zupełnie zrezygnowali. Podatków jednak nie unikniemy i jak mawia porzekadło są obok śmierci jedną z dwóch pewnych rzeczy jakie nas czekają. Możemy jednak sprytnie je optymalizować czyli pomniejszać, dopasowywać do naszej działalności w sposób taki, by zminimalizować koszty ponoszone właśnie na opłaty skarbowe.

PODATEK OD TOWARÓW I USŁUG VAT
W przypadku tego podatku będzie nam niezmiernie trudno o jego optymalizację. To najpowszechniej płacony podatek przez przedsiębiorców i dotyczy zdecydowanej większości z nich. Jedyne o czym możemy pamiętać w jego przypadku to dbanie o to, by wszystkie ponoszone przez naszą firmę koszty były księgowane. Dzięki temu pomniejszymy sumę należności tytułem tego właśnie podatku.

PODATEK DOCHODOWY
W oparciu o nasze rozliczenie z urzędem skarbowym możemy nieco natomiast postarać się w przypadku tego podatku o jego pomniejszenie. Wybór odpowiedniej formy rozliczenia z fiskusem sprawić może, że podatek ten ze standardowych 18% zmaleje na przykład do realnych 14% w przypadku umów zlecenie, a nawet do 9% w przypadku tworzenia w swojej pracy dzieł autorskich w rozumieniu ustawy. Dzięki temu całkowicie zminimalizujemy koszty ponoszone tytułem naszej pracy autorskiej. W przypadku działalności charytatywnej również na mocy przepisów możemy nieco pomniejszać swój podatek dochodów. Dzięki wielu ciekawym rozwiązaniom istnieją więc w jego obrębie liczne sposoby na obniżenie efektywnej stawki podatkowej.

Polecamy:
zarejestruj firme.pl

portal dla ludzi z pasją
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego