Podwykonawca dla pracodawcy - Zarejestruj Firme

Portal dla ludzi z pasją

Przejdź do treści

Menu główne:

Działalność gospodarcza jako podwykonawca dla pracodawcy

Coraz częściej i chętniej zakładamy działalność gospodarczą. Nie jednak jedynie w celu zarobienia mnóstwa pieniędzy na własnym biznesie, ale również często po to, by w ten sposób świadczyć usługi na rzecz swojego dotychczasowego pracodawcy. Często również nawet samo uzyskanie pracy jest zależne od naszej deklaracji chęci założenia takiej działalności i jej prowadzenia pod naszym pracodawcą. Proceder taki jest niezwykle korzystny z reguły dla obu stron z reguły i ma miejsce w praktycznie każdej gałęzi gospodarki.

PODWYKONAWCA DLA PRACODAWCY – KIEDY WARTO?
Jeżeli nie planujemy działalności gospodarczej w następnych latach, a także nasz pracodawca zagwarantuje nam odpowiednie warunki finansowe takie rozwiązanie będzie dla nas korzystne. Powinniśmy dostać przede wszystkim wyższe wynagrodzenie i od tego trzeba uzależnić decyzję o rozpoczęciu działalności jako podwykonawca dla naszego pracodawcy. To właśnie wyższy zarobek powinien być dla nas tym, co będzie kuszące. Podobnie jest również w sytuacji, gdy chcemy dodatkowo poza pracą etatową świadczyć swoje usługi. Wtedy także wiele zyskamy.

KIEDY STRACIMY NA TYM ROZWIĄZANIU?
Stracimy w kilku sytuacjach. Pierwsza występuje wtedy, gdy nasz pracodawca nie zobowiąże się do pokrycia naszych wydatków firmowych jak księgowość i opłaty na ZUS, a jednocześnie nie zagwarantuje nam wyższego wynagrodzenia. W takiej sytuacji to rozwiązanie będzie dla nas jawnie niekorzystne finansowo i nie powinniśmy go rozważać. Również stracimy nieco, kiedy planujemy założyć niezależną działalność w najbliższym czasie.

Polecamy:
zarejestruj firme.pl

portal dla ludzi z pasją
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego