ZUS za granicą - Zarejestruj Firme

Portal dla ludzi z pasją

Przejdź do treści

Menu główne:

ZUS za granicą  

Opłaty na ubezpieczenie społeczne są niezwykle wysokie i z roku na rok jeszcze się ponoszą. Wiele przedsiębiorczych osób chce je zoptymalizować i stara się przede wszystkim o to, by zmienić swoją formę działalności gospodarczej lub ją przenieść. Hitem ostatnich lat stał się tak zwany ZUS za granicą. To rozwiązanie pod kilkoma względami korzystne dla nas. Przyjrzyjmy się nieco bliżej korzyściom.

WYSOKIE KOSZTY PRZYCZYNĄ?
Zdecydowanie większość młodych osób, które najczęściej korzystają z możliwości przeniesienia opłat ZUS za granicę wskazuje właśnie czynnik ekonomiczny jako najważniejszy, który ich do takiego kroku przekonał. Co również niestety niepokojące równie wiele osób mówi również o sporych utrudnieniach, z którymi spotykali się w naszym kraju jeżeli chodzi o prowadzenie firmy. W rzeczy samej prowadzenie firmy na przykład na Wyspach Brytyjskich może okazać się korzystne nie jedynie pod względem finansowym, ale również organizacyjnym w samej firmie.

CZY TO LEGALNE I BEZPIECZNE?
Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. O ile spełnimy wszystkie wymagania prawne czyli de facto zamieszkamy na terenie danego kraju możemy śmiało do takiego rozwiązania przystąpić. W przypadku jednak gdy decydujemy się na taki krok w sposób fikcyjny trzeba mieć na uwadze, że zawsze możemy narazić się na szczegółową kontrolę i mieć problemy w przypadku gdy urzędnicy wykażą, że de facto mieszkamy na terenie Polski, a firmę prowadzimy na Wyspach Brytyjskich. Najgorsze co może nas spotkać w takiej sytuacji to opłacenie składek ZUS na terenie Polski.

Polecamy:
zarejestruj firme.pl

portal dla ludzi z pasją
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego